Новини компанії

Латвія і Литва домовилися не купувати електроенергію у Білорусі

Латвія і Литва не будуть купувати електроенергію у Білорусі. Країни запросять експертів, щоб забезпечити повну впевненість в тому, що електроенергія з сусідньої країни не надходить в прибалтійські держави.


Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки Латвії.


У пресреліз наголошується, 1 червня міністр економіки Латвії Яніс Вітенбергс і міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс провели зустріч. В ході бесіди вони підтвердили єдину позицію двох країн не купувати електрику у Білорусі.


"Міністри погодилися з тим, що обидві країни взяли на себе чітке зобов'язання не купувати електроенергію у Білорусі, і погодилися з тим, що будь-яка атомна електростанція, в тому числі Островецький атомна електростанція (АЕС), повинна відповідати всім стандартам безпеки", - йдеться в повідомленні.


Для виконання цього зобов'язання Латвія удосконалила свою правову базу, яка передбачає порядок відстеження комерційних потоків електроенергії, щоб не допустити потрапляння білоруської електрики на ринок Балтійських країн. Для цього будуть запрошені оператори національних систем і експерти.


В ході зустрічі також обговорювалися питання торгівлі електроенергією з третіми країнами та то, як це впливає на енергетичну безпеку і хід розвитку проєкту синхронізації.