Новини компанії

Можливе зниження “зеленого” тарифу

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом із Міністерством енергетики та захисту довкілля планує провести перемовини з інвесторами у відновлювані джерела енергії та запропонувати законопроект, в якому передбачатиметься призупинення будівництва нових електростанцій, які працюють на відновлюваних джерелах енергії, зниження “зеленого” тарифу і впровадження відповідальності за небаланси.


Про розробку законопроекту повідомила 2-го травня Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки міністра.


За словами Ольги Буславець, необхідно знизити “зелений тариф” і ввести обов’язкову фінансову відповідальність за небаланси. Потрібно призупинити будівництво сонячних і вітрових електростанцій за “зеленим” тарифом і переходити на аукціонну модель підтримки.


Ольга Буславець також повідомила, що найближчим часом разом із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем проведуть нараду з інвесторами, сторонам запропонують укласти меморандум, що стане основою для законопроекту.


За словами Ольги Буславець, нинішні “зелені” тарифи занадто високі для їх покриття з виплат державного підприємства “Гарантований покупець”. Національна економіка не здатна виплачувати таку високу вартість, а енергетична система України не може її інтегрувати, забезпечуючи безпеку постачання.