Новини компанії

Боротьба з нечесною конкуренцією на енергоринку

Антимонопольний комітет України ініціював на майданчику державного підприємства “Оператор ринку” обговорення потенційних механізмів моніторингу ринку електроенергії з метою виявлення антиконкурентних практик.

В обговоренні взяли участь представники Антимонопольного комітету, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, національної енергетичної компанії “Укренерго”, яка відповідає в тому числі за балансуючий ринок електричної енергії, та Міністерства енергетики та захисту довкілля.

За результатами обговорення учасники погодилися, що оперативна взаємодія державного підприємства “Оператор ринку” і компанії “Укренерго” з уповноваженими органами влади — це необхідна передумова для ефективного моніторингу енергетичного ринку України і запобігання виявам недобросовісності.

Задіяні сторони обговорення домовилися про спільну співпрацю над впровадженням європейської системи моніторингу. З одного боку вона буде сприяти розвитку здорової конкуренції на енергетичному ринку, з іншого — надасть учасникам ринку можливість оцінити ситуацію із попитом та пропозицією та визначати основні причини коливання оптових цін.