Новини компанії

НКРЕКП вводить моніторинг для запобігання махінаціям на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг на своєму засіданні прийняла рішення про моніторинг для запобігання махінацій учасників ринку електроенергії, повідомляє офіційний сайт НКРЕКП.


Так, були внесені зміни до постанови НКРЕКП від 8 квітня 2020 року № 766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».


Змінами, зокрема, передбачено, що учасники ринку, крім виробників та гарантованого покупця, при здійсненні операцій з купівлі та продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, на ринку «на добу наперед» та імпорту/експорту електричної енергії мають уникати операцій, за результатами яких формується від’ємне сальдоване значення зареєстрованих обсягів електричної енергії за розрахунковий період у торговій зоні «ОЕС України».


Крім цього запроваджується моніторинг поведінки учасників ринку на вказаних сегментах ринку електроенергії та механізм контролю за дотриманням ними правил разом з відповідними санкціями.


«Ми бачимо ознаки маніпулювання на ринку електроенергії з боку деяких учасників ринку. Правилами ринку чітко визначено як маніпулювання продаж електричної енергії на ринку «на добу наперед» та купівля на внутрішньодобовому ринку в один і той самий період. Такі самі дії, що були вчинені учасниками через ланцюг посередників, не змінюють суті маніпулювання. Це є маніпуляцією, і це треба припиняти. Тому ми оголошуємо, що така поведінка учасників ринку є маніпуляцією, приймаємо рішення щодо запровадження спільного з оператором системи передачі НЕК «Укренерго» моніторингу вказаних сегментів ринку електроенергії», - зазначив Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.


«У разі виявлення порушень з боку учасників ринку будемо відразу виключати їх з ринку спочатку на сім днів, а у випадку повторного порушення - на тридцять днів. Доцільно також оприлюднювати на сайті Регулятора або НЕК «Укренерго» імена таких учасників разом з їх бенефіціарами», - наголосив Голова Регулятора Валерій Тарасюк під час розгляду цього питання на відкритому засіданні.