Новини компанії

Посол ЄС розкритикував дії України на ринку електроенергії

В Європейському Союзі розчаровані діями України на ринку електричної енергії й вважають, що нові правила ринку не працюють. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас під час 12-го Європейсько-українського енергетичного дня.


"Якщо десь в стороні залишити теплоелектростанції й ознайомитися з цінами для домогосподарств, з огляду на крос-субсидії й інфраструктуру, багато з заявленого не було виконано. Кожен день ми бачимо, що виникають нові витівки, і стає все складніше і дорожче працювати на енергетичному ринку Україна ", - сказав він.


За словами посла, коли мова йде про оптові продажі електроенергії, ЄС вважає, що краще дотримуватися традиційної моделі роботи на ринку електроенергії через те, що нові правила ринку в Україні не працюють.


Маасікас зазначив, що ЄС пропонує Україні доступні інструменти, але виникають питання, чи є в нашій країні науковий потенціал і кадрові резерви, щоб вміло ними користуватися.

"У ЄС вважають, що в Україні поки зроблено недостатньо для захисту національної безпеки, ціноутворення, потенційних цін на електроенергію, тому що, на жаль, нас розчаровує тиск", - пояснив він.


Також представник ЄС вважає, що кошти в енергетичному секторі України витрачаються неефективно і нинішня ситуація з карбоновими викидами від виробників негативно позначається на економіці Євросоюзу.


"Мені нелегко говорити про це публічно, оскільки енергетика - це внутрішній процес, але він не повинен негативно впливати на зовнішніх гравців. Ми говоримо не про євроценти, якими вимірюються втрати від карбонових викидів, а ми говоримо про негативні наслідки, які вимірюються в мільярдах євро для Європейського Союзу ", - додав Маасікас.