Новини компанії

Мінекоенерго очікує зменшення імпорту електроенергії з Росії

Як повідомив Олексій Оржель, голова міністерства енергетики та захисту довкілля, міністерство очікує від оператора систем передавання, національної енергетичної компанії “Укренерго”, оновленого прогнозного балансу, в якому імпорт електричної енергії із Росії та Білорусі зведуть до мінімуму.

За словами Олексія Оржеля, ставлення міністерства до імпорту електричної енергії із Росії та Білорусі є негативним. Міністерство формувало лист-звернення із проханням обмежити імпорт електроенергії. Оновлений баланс розробляється, нарада з даного питання відбулася в кінці січня. Олексій Оржель уточнив, що наразі максимально завантажують власних виробників для зменшення потреби в імпортній електроенергії.

Національна енергетична компанія “Укренерго” в найближчий час має подати баланс, згідно якому імпорт електроенергії з Росії та Білорусі має бути зведеним до мінімального рівня, необхідного для підтримання операційної безпеки.

В листопаді минулого року затвердили прогнозний баланс, у якому закладалося збільшення імпорту електричної енергії у 2,8 рази, до 4 млрд 140 млн кВт*год при очікуваних 1 млрд 488 млн кВт*год за підсумками минулого року.

Як свідчать дані НЕК “Укренерго”, фактично з липня 2019 р. після запуску оновленої моделі ринку імпортували 2 млрд 698 млн кВт*год електричної енергії, із них із Росії — 286 млн 200 тис кВт*год, із Білорусі — 851 млн 200 тис кВт*год.