Новини компанії

Кабмін зареєстрував у Парламенті законопроєкт про гарантії походження електроенергії з ВДЕ

Пропонується визначити НКРЕКП субʼєктом, уповноваженим видавати гарантії походження; визначити «Оператора ринку» установою, відповідальною за проведення торгів гарантіями походження електроенергії з ВДЕ.

Відповідний проєкт закону було одержано Верховною Радою 13 лютого 2023-го року.

Визначення поняття гарантій походження:

Гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії - електронний документ, сформований за допомогою реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, який підтвержує, що частка або визначена кількість електричної енергії вироблена з відновлюваних джерел енергії. За проєктом закону, НКРЕКП може стати уповноваженим органом із видачі гарантій походження електроенергії з ВДЕ.

За проєктом закону, первинний продаж гарантій походження електричної енергії, виробленої з ВДЕ, гарантованим покупцем та постачальниками універсальних послуг здійснюється на електронних торгах, організатором яких є «Оператор ринку».

«Дохід від продажу гарантій походження електричної енергії з ВДЕ спрямовується гарантованим покупцем та постачальниками універсальних послуг на покриття витрат для виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом або надання послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії», - йдеться в проєкті закону.

Також, Кабінет Міністрів України 13 лютого зареєстрував у Парламенті проєкт закону щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії генеруючими установками споживачів.
Ним передбачено запровадження системи чистого вимірювання net metering для забезпечення розвитку малої розподіленої генерації з ВДЕ без додаткового фінансового стимулювання з боку держави та споживачів; визначення умов функціонування механізму самовиробництва; запровадження нового договору купівлі-продажу електричної енергії за механізмом самовиробництва; визначення категорій споживачів, які мають право використовувати механізм самовиробництва.