Новини компанії

Новим головою НКРЕКП обрано екс-главу "Укрэнерго" Костянтина Ущаповського

Члени Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), обрали новим їх головою екс-керівника держпідприємства "НЕК "Укренерго" Костянтина Ущаповського.

Відповідне рішення було ухвалено на закритому засіданні регулятора 22 лютого увечері.

Рішення про затвердження кандидатури Ущаповського за підсумками конкурсу на посаду членів НКРЕКУ, який завершився у жовтні 2020 року, ухвалено на засіданні уряду 29 грудня 2021 року, 31 грудня він обійняв посаду.

Згідно з інформацією на сайті регулятора, за своїми функціональними обов'язками Ущаповський забезпечує діяльність НКРЕКП щодо формування та забезпечення реалізації єдиної державної правової політики на ринку природного газу, нафти та нафтопродуктів.

Голова НКРЕКУ Валерій Тарасюк на засіданні 22 лютого заявив про звільнення з посади, але залишився членом енергорегулятора. Після цього комісія обрала нового голову.

Своє рішення Тарасюк не пояснив, але джерела в уряді та на ринку стверджували, що ініціатива змінити голову енергорегулятора належить міністру енергетики Герману Галущенку. Враховуючи, що, на думку експертів, процедура дострокового завершення повноважень у законі про НКРЕКП прописана не чітко, єдиним шляхом, що не викликає сумнівів, є добровільна заява про складання повноважень.

Джерела зазначають, що міністр та голова енергорегулятора мали "різні погляди на регулювання ринку", зокрема щодо високих рівнів прайс-кепів, обмеження діяльності трейдерів, заборони імпорту е/е рішенням комісії, на чому наполягав міністр.