Новини компанії

Україна бачить себе як надійного партнера ЄС у "зеленій енергетиці"

Президент України Володимир Зеленський провів у понеділок зустріч у Києві з виконавчим віцепрезидентом Європейської комісії з Європейського зеленого курсу Франсом Тіммермансом.

Як повідомляє пресслужба глави держави, під час зустрічі Зеленський наголосив, що під час відбудови Україна робитиме акцент на реалізації "зелених" проєктів і готова стати одним із європейських хабів сучасної "зеленої енергетики".

"Ми вже маємо визначитися, якою має бути генерація в Україні, якою має бути незалежна енергогенерація у Європі в майбутньому. Бо в цій війні ми переможемо, але сусідство з Росією залишиться. І тому Європейський Союз має бути незалежним від будь-яких рішень РФ. Тут ми бачимо себе як надійного партнера у "зеленій енергетиці", - сказав президент.
Він подякував Тіммермансу за ініціативу щодо створення стратегічного партнерства між Україною та ЄС у сфері відновлюваних газів.

Згідно з інформацією на "Interfax Україна", президент також поінформував європейського високопосадовця про стан енергетичної системи України, яка регулярно зазнає цілеспрямованих ракетних ударів із боку Росії, і про необхідну допомогу, якої потребує країна для проходження зими. Під час зустрічі було наголошено на важливості подальшого посилення санкційного тиску на Росію, зокрема в енергетичній сфері.

Не менш важливо, що президент Зеленський у розмові з Тіммермансом заявив, що Україна може стати водневим хабом для Європейського Союзу.

"Ми готові бути нормальним, зрозумілим та гарантованим партнером ЄС із виробництва водню. Ми готові бути хабом для цього виробництва. У нас для цього все є: територія, можливості, люди", - сказав він.

Окрім того, він звернувся до ЄС щодо сприяння Україні з імпортом електрики.
"Друге, на що я хотів би звернути вашу увагу: через те, що було завдано ударів, ми використали більше газу. На жаль, була окупована наша найбільша атомна електростанція. Ми звертаємося до Європейського Союзу, щоб нам допомогли з імпортом електрики", – зазначив Зеленський.