Новини компанії

“Енергоатом” може постачати електроенергію для населення

На думку тимчасово виконуючого обов’язки президента державної компанії “Енергоатом” Петра Котіна, компанія без участі державного підприємства “Гарантований покупець” може перебрати на себе постачання електроенергії на забезпечення потреб населення.


Петро Котін 24-го квітня під час інтерв’ю повідомив, що компанія “Енергоатом” може взяти 50% і прийняти обов’язки для закриття тарифів для населення, щоб продавати весь обсяг виробленої електроенергії за двосторонніми договорами, таким чином закривши всю свою виробничу програму та підтримуючи державу.


Петро Котін припускає, що 50% від усієї електроенергії, яку виробляє компанія “Енергоатом”, можна використати для потреб населення, а 50% продати на ринку двосторонніх договорів. У даній ситуації компанія “Гарантований покупець” зможе зайнятися питанням “зеленої” енергетики.


На даний момент відповідно механізму покладення спеціальних обов’язків компанія “Гарантований покупець” перепродає електроенергію, отриману від “Енергоатома”, а прибуток надходить на виплату “зеленій” генерації та для компенсації постачальникам універсальних послуг. Втрати у балансі позбавлять ДП “Гарантований покупець” джерела отримання прибутку та виплат виробникам із відновлюваних джерел.