Новини компанії

Скасування субсидування ціни електроенергії для населення

Олексій Оржель, міністр енергетики та захисту довкілля, в своєму інтерв’ю повідомив, що розглядається можливість відміни перехресного субсидування для населення.


На даний час перехресне субсидування для населення складає більше 60 млрд грн. За словами Всеволода Ковальчука, голови національної енергетичної компанії “Укренерго”, електрична енергія для промисловості майже в 11 разів дорожча за електроенергію для населення.


Олексій Оржель вважає, що необхідне вирівнювання цін на електроенергію для населення та для промисловості, а для населення електроенергія має стати дешевшою за рахунок конкуренції на ринку, а не за рахунок державного субсидування. Міністр також відзначив високу концентрацію на ринку електричної енергії, зокрема, в сегменті теплогенерації.


На думку Олексія Оржеля, завдяки субсидуванню населення сплачує за електроенергію значно менше, але опосередковано потім сплачує значно вищу вартість при купівлі товарів та послуг, у вартість яких закладається вартість перехресного субсидування для побутових споживачів.


Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП, раніше зазначав, що вирівнювання цін для населення та промисловості не уникнути, і найближчим часом ціна на електроенергію для населення зросте.


Закон “Про ринок електроенергії України”, який регулює роботу оновленого ринку електроенергії в Україні, не передбачає субсидій на вартість електроенергії для населення.