Новини компанії

Можливе підвищення тарифу на передачу

Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг), вважає, що тариф національної енергетичної компанії “Укренерго” на передачу електроенергії у 2021 р. становитиме орієнтовно 340 грн за 1 МВт*год, і підвищення тарифу буде незначним.


Валерій Тарасюк впевнений, що суттєве зростання тарифу є економічно необгрунтованим, так як тоді зросте фінансове навантаження на споживачів і промисловість.


У Національній комісії пояснили, що прогнозований тариф можливий, якщо бюджет покриватиме мінімум 20% “зеленого” тарифу із бюджету, тоді діючого тарифу буде достатньо на обслуговування “зеленої” генерації. При покритті 30% “зеленого” тарифу із державного бюджету можливе зниження тарифу.


Валерій Тарасюк впевнений, що вихід державного підприємства “Гарантований покупець” і національної компанії “Енергоатом” на ринок двосторонніх договорів також стабілізує ситуацію, так як знизиться рівень небалансів.


Компанія “Укренерго” розрахувала тарифу на передачу в 2021 р. на рівні 501 грн 3 коп за 1 МВт*год. Основна складова структури тарифу — виконання спеціальних обов’язків. Зараз тариф діє на рівні 240 грн 23 коп за 1 МВт*год.