Новини компанії

Виведення атомної генерації на ринок двосторонніх договорів

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля розробили законопроект, який дає національній енергогенеруючій компанії “Енергоатом” можливість продавати 10% вироблених обсягів електроенергії на ринку двосторонніх договорів. Кабінет міністрів України підтримав законопроект.


Як повідомила тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики Ольга Буславець, законопроект передбачає вивільнення 10% від атомної генерації та продаж вивільненої електроенергії на ринку двосторонніх договорів. На думку Ольги Буславець, промисловцям потрібно надати доступ до цієї електроенергії. 10% електроенергії на продаж вивільнять із 15% від усієї атомної генерації, обов’язкових для продажу на ринку “на добу наперед”.


У законопроекті передбачене нарахування інвестиційної складової для генерації теплоелектростанцій, які залучили кредити, щоб покращити екологічні характеристики свого обладнання.


Завдяки законопроекту державне підприємство “Гарантований покупець” зможе реалізувати значні обсяги генерації на ринку двосторонніх договорів із деякими ціновими обмеженнями.


У законопроекті пропонується вирішити питання щодо продовження роботи нині працюючих постачальників універсальних послуг.