Новини компанії

Нова технологія в сонячній енергетиці

У США заявили про прорив у сонячній енергетиці. Стартап Білла Гейтса заявив про розробку нової технології, яка здатна "обрушити ціни на викопні види палива" і не здійснює викиди CO2.Стартап Heliogen, який фінансується в тому числі фондом Білла Гейтса, розробив унікальний метод концентрації сонячного світла.

На сьогоднішній день технологія дозволяє отримати температуру понад 1000 градусів Цельсія, а в найближчому майбутньому показник планують збільшити до 1500 градусів Цельсія. Цих температур досить для того, щоб важка промисловість змогла частково відмовитися від спалювання вугілля або газу.

У Heliogen створили "сонячну піч", здатну розігрівати речовини до температури, яка становить чверть від температури на поверхні Сонця. Таким чином прорив в сонячній енергетиці може допомогти знизити кількість шкідливих викидів в атмосферу.

"Ми впроваджуємо технологію, яка здатна обрушити ціни на викопні види палива, вона також зовсім не виробляє викиди CO2. І це дійсно святий Грааль", - розповів генеральний директор Heliogen Білл Гросс.

Домогтися такого результату вдалося за рахунок поєднання програмного забезпечення та машинного зору з технологією надточного управління дзеркалами, що відбивають сонячні промені.

Вартості своїх рішень в Heliogen поки що не називають. Але кажуть, що тепло від їх станцій буде "коштувати вдвічі дешевше від виробленого за допомогою викопного палива".
Раніше повідомлялося, що в Сахарі запустили найбільшу в світі сонячну електростанцію, потужністю понад 1,5 ГВт, яку будували близько трьох років.

До цього найбільшою в світі сонячною електростанцією вважалася електростанція Noor Abu Dhabi в ОАЕ, яка відкрилася в липні цього року. При виході на повну потужність сонячна електростанція вироблятиме 1,18 гігават електроенергії