Новини компанії

Компанія “Енергоатом” готова до прямих поставок населенню

Національна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” може постачати електричну енергію для потреб населення.

Герман Галущенко, віце-президент компанії “Енергоатом”, повідомив, що компанія може постачати частину виробленої електричної енергії населенню, закриваючи спеціальні зобов’язання, і торгувати електроенергією на ринку двосторонніх договорів, покращуючи фінансовий стан компанії і реалізуючи соціальну місію.

Герман Галущенко заявив, що спеціальні зобов’язання, які покладені на компанію “Енергоатом”, дають можливість населенню України купувати електричну енергію за доступними цінами, однак при цьому механізм покладання спеціальних обов’язків — не логічний і не зрозумілий, оскільки 80% електроенергії, яку виробляє компанія “Енергоатом”, отримує державне підприємство “Гарантований покупець”. На думку Германа Галущенко, “Гарантований покупець” є трейдером, який недостатньо ефективно здійснює продаж електроенергії, не виробляючи її самостійно.

Підприємство “Гарантований покупець” станом на 17-те липня 2020 р. заборгувало компанії “Енергоатом” 7 млрд 400 млн грн.

Герман Галущенко вважає, що механізм покладання спеціальних обов’язків повинен функціонувати так, щоб компанія могла продавати електричну енергію за мінімальну ціну населенню, при цьому заробляючи і розвиваючись.