Новини компанії

Діяльність операторів газорозподільних систем

Оператори систем розподілення газу не мають права приводити до стандартних умов для здійснення розрахунків об’єми спожитого природного газу побутовими споживачами.


НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) також висловилась щодо цього, закликаючи операторів ГРМ дотримуватися вимог чинного законодавства та цивілізованих правил роботи.


Ці вимоги обгрунтовуються законодавчими актами. 


Згідно Положення гл. 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем встановлюється, що визначення фактичних об'ємів споживання природного газу здійснюється на підставі балансової належності між Оператором газорозподільних систем і побутовим споживачем, базуючись на даних лічильника природного газу. Обсяг втрат і витрат природного газу Оператора газорозподільних систем рахується як сальдо між обсягами надходжень природного газу і розподіленого між споживачами газу, а витрати, пов’язані з закупівлею природного газу, мають включатися до тарифу на розподіл природного газу.


Нормативні втрати і виробничо-технологічні витрати природного газу затверджені в наказі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 847, а наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 737 визначає Методику визначення питомих виробничо-технологічних втрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами і Методику визначення питомих виробничо-технологічних витрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами. Згідно положень Методик, питомі втрати газу включаються до собівартості транспортування газу і розраховані з урахуванням втрат, які виникають у зв’язку з неприведенням показань лічильника газу побутового споживача до стандартних умов.


Згідно вказаних нормативних актів та Методик, нарахування та стягнення додаткових плат із побутових споживачів є неправомірним.