Новини компанії

"Пільгового" газу для опалювального сезону в регіонах не вистачає

"Нафтогаз" відмовляється коригувати обсяги постачання газу за пільговою ціною для теплопостачання.

Про це повідомляється на сайты Асоціація міст України, яка просить втрутитися уряд та звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням "сприяти проведенню НАК "Нафтогаз України" перерахунків обсягу природного газу для забезпечення теплопостачання та гарячого водопостачання побутових споживачів та бюджетних установ".

Раніше місцеві влади, "Нафтогаз" та Кабінет міністрів підписали меморандум щодо незмінних цін на тепло для населення протягом опалювального сезону.

Відповідно до меморандуму"Нафтогаз" продає певний обсяг газу підприємствам теплопостачання на потреби населення за встановленою ціною у 7,42 грн/кубометр. 
Проте в Асоціації вказали, що НАК самостійно визначив обсяги постачання такого "пільгового" природного газу. Водночас в окремі періоди проходження опалювального сезону таких обсягів може виявитися недостатньо.

Зокрема, це пов’язано з тим, що опалювальний сезон у багатьох населених пунктах почався набагато раніше, ніж у попередні періоди, а "Нафтогаз" відмовився коригувати встановлені обсяги споживання природного газу. 

Внаслідок, у жовтні підприємства мусили використовувати для централізованого тепло- та гарячого водопостачання споживачів і бюджетних установ газ за ринковими цінами від 25 грн за 1 куб метр і вище. А це, на думку місцевих влад, є порушенням меморандуму.
"Таким чином, підприємства теплопостачання, не маючи можливості відкоригувати тарифи на комунальні послуги, несуть збитки, джерел для відшкодування яких ні у них, ні у органів місцевого самоврядування немає", – констатує АМУ.