Новини компанії

Стимулювання вітчизняного виробництва електротранспорту

Верховна Рада України опрацьовує три законопроекти, які сприятимуть розвитку виробництва електротранспорту і захищатимуть інтереси українського виробника. Дмитро Кисилевський, голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, зауважив, що Україна має розвивати вітчизняне виробництво замість імпорту товарів і експорту сировини.


Дмитро Кисилевський повідомив, що законопроект №3739 про локалізацію має виправити ситуацію на користь вітчизняного виробника. У законопроекті йдеться про те, що 30-40% закупівель у сфері міської, комунальної техніки, енергетичного машинобудування та залізничного транспорту мають бути від вітчизняного виробника.


Готуються два законопроекти (№3476 і 3477), які спрямовані на стимулювання розвитку електротранспорту. Дмитро Кисилевський розповів, що Україна наразі стимулює ввезення готового електротранспорту, що не надто вигідно для можливих інвесторів, які можуть створити в Україні власне виробництво.


На думку Дмитра Кисилевського, Україна повинна стимулювати вітчизняне виробництво електричного транспорту (електромобілі, тролейбуси, трамваї та ін.).


Міський електротранспорт теж має стати предметом регулювання законопроекту. Андрій Садовий, мер Львова, закупив для міста 250 вітчизняних електробусів, що стало справжнім прецедентом у напрямку захисту інтересів вітчизняного виробника.


На думку Дмитра Кисилевського, у законопроект потрібно внести певні поправки, і тоді вдасться створити промислову політику в інтересах вітчизняної економіки.