Новини компанії

МАГАТЕ розширює присутність на українських АЕС

МАГАТЕ розпочало постійні моніторингові місії на українських атомних електростанціях. Зокрема, 16 січня гендиректор Агентства Рафаель Гросі прибув на Південноукраїнську АЕС

Команда МАГАТЕ прибула в супроводі міністра енергетики України Германа Галущенка, президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна та в.о. головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олега Корікова.

Про це зранку 17 січня повідомили в "Енергоатомі".

"Під час підняття прапору МАГАТЕ над майданчиком станції Рафаель Гроссі відзначив важливість постійної місії інспекторів агентства. Вони залишаться на ПАЕС для безперервного контролю і моніторингу ядерної та радіаційної безпеки", - йдеться у повідомленні.

Діяльність місій МАГАТЕ на всіх українських АЕС сприятиме посиленню безпеки на ядерних об’єктах в умовах постійних атак ворога, заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

"Дякую МАГАТЕ й особисто Рафаелю Гроссі за таке рішення і сподіваюсь, що безпосередня присутність представників Агентства на наших АЕС дасть змогу зсередини оцінити реалії російських загроз ядерній та радіаційній безпеці", - заявив міністр.

Він нагадав, що РФ вже понад три місяці веде прицільні обстріли енергетичних об’єктів України. Під час одного з них сталася системна аварія, внаслідок якої всі атомні електростанції України були одночасно знеструмлені й працювали на резервному живленні від дизель-генераторів.

"Коли ворог обстрілює об’єкти енергетичної інфраструктури, поєднані в єдиній енергосистемі з атомними станціями, - це також є ядерним тероризмом. Вже не кажучи про численні випадки прольоту ракет над блоками АЕС або обстріл та захоплення атомних станцій.

Впевнений, що найближчим часом ми повернемо прапор України та разом з Рафаелем Гроссі піднімемо прапор МАГАТЕ і над нашою Запорізькою АЕС", - резюмував міністр.