Новини компанії

"Центренерго" отримає 200 тис. тонн вугілля з Польщі, Казахстану і ПАР

Також тривають перемовини з постачальниками зі Сполучених Штатів Америки.

Українські компанії, серед яких державне ПАТ "Центренерго", вже мають контракти на постачання вугілля у листопаді з Польщі, Казахстану та Південно-Африканської республіки. Про це повідомив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко, повідомляє "Українська енергетика".

"Збільшиться частка імпорту завдяки диверсифікації джерел постачання вугілля. Українські компанії вже мають контракти на постачання вугілля у листопаді з Польщі, Казахстану та Південно-Африканської республіки. Державна компанія "Центренерго" планує імпортувати з цих країн близько 200 тисяч тонн вугілля. Також тривають перемовини з постачальниками зі Сполучених Штатів Америки", - наголосив перший заступник міністра.

За словами Власенка, частка імпорту вугілля зросте в порівнянні з жовтнем, проте роботу теплової генерації здебільшого забезпечує українське вугілля. Наступного місяця планується збільшити постачання вітчизняного вугілля до 1,4 млн тонн.

"Робота нашої теплової генерації забезпечується переважно українським вугіллям. У жовтні на теплоелектростанції надійшло понад 1,1 млн тонн вугілля власного видобутку. Це становить 85% від загального постачання", - зазначив Власенко.

Нагадаємо, з 1 листопада Російська Федерація зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну.

На Курахівській ТЕС, Запорізькій ТЕС, Придніпровській ТЕС, Зміївській ТЕС, Вуглегірській ТЕС, Трипільській ТЕС, Слов'янській ТЕС не дотримані гарантовані запаси вугілля - мінімальні запаси, які обов’язково мають бути дотримані відповідно до умов ведення ліцензійної діяльності. Всього на складах ТЕС та ТЕЦ станом на 29 жовтня було 675 тис. тонн вугілля