Новини компанії

Президент Toyota розкритикував світовий тренд по переходу на електромобілі

Президент компанії Toyota Акіо Тойода негативно висловився щодо глобального тренду на електрифікацію транспорту.

На цей раз його мова торкнулася економіки Японії, якій різкий перехід на "зелені" автомобілі загрожує катастрофою з втратою мільйонів робочих місць. Щоб її уникнути, потрібно слідувати екотрендам більш вдумливо: наприклад, зробити упор на гібриди як сполучна ланка між машинами з ДВЗ і електрокарами.

За заявою Тойода, зараз має два шляхи: здійснювати цілеспрямований випуск електрокарів для закордонних авторинків або завершити виробництво в принципі. Раніше президент Toyota заявляв, що масова електрифікація автомобільного парку країни загрожує енергетичним колапсом. Глава японського концерну зазначив, що понад 8 млн авто не зійдуть з конвеєрів. Це означає втрату багатьох робочих місць з 5,5 млн наявних.

За його словами, шлях до зменшення викидів повинен бути розрахований окремо для кожної країни, з урахуванням особливостей місцевого автопрому і технологій. Таким чином директор Toyota відреагував на нову політику влади США, в рамках якої американців будуть спонукати до купівлі повністю "зелених" автомобілів. Проти неї виступила як Toyota, так і Honda, які продають за океаном гібридні автомобілі.

На думку Toyota, сходинкою між машинами з ДВЗ і електромобілями повинні бути гібриди. Вони є більш доступними, дозволяють експлуатувати їх в державах з нерозвиненими інфраструктурами зарядних станцій. Водночас буде пом'якшено удар по працівниках, зайнятим виробництвом ДВЗ.

Сама Toyota випустила за роки порядку 18,1 мільйона гібридних автомобілів. За підрахунками компанії, це вже зменшило вуглецевий слід, так само як якби марка продала 5,5 мільйона електрокарів. Попри різку критику електрокарів, Toyota намагається не відставати від інших виробників. Раніше у вересні стало відомо, що японці вклали понад 13 мільярдів доларів в розробку і виробництво акумуляторів, які повинні забезпечити компанії конкурентні обсяги виробництва до 2030 року.