Новини компанії

Чи планують скасувати заборону на експорт електроенергії?

На засіданні Підкомітету з енергетичної безпеки обговорювалися невідкладні заходи щодо вирішення довготривалих проблем паливно-енергетичного комплексу. Представники державної та приватної генерації, НЕК "Укренерго" та Секретаріат Енергоспівтовариства взяли участь у круглому столі.

Підкомітет опублікував свої проміжні висновки, які показали, що відновлення генеруючих та трансформаторних потужностей, пошкоджених внаслідок обстрілів, є найбільш пріоритетним завданням. "Україна може залишитися без маневрової генерації, що є великим ризиком", - зазначили в повідомленні Підкомітету.

Всі учасники погодились, що заборона на експорт електроенергії має бути скасована до тих пір, поки українська енергосистема має профіцит. Крім того, вони підтримали продовження норми, за якою доходи від перетину мережі мають бути спрямовані на погашення заборгованості перед "Гарантованим покупцем". "Доходи від експорту надлишків електроенергії дуже важливі для відновлення енергосистеми після ворожих атак", - повідомилив Підкомітеті.

Учасники засідання також обговорили необхідність зміни чинного механізму price-cap, який не забезпечує формування справедливої ціни на електроенергію, забезпечуючи баланс попиту та пропозиції.