Новини компанії

В України є всі шанси стати центром з виробництва та постачання біометану

Міністерство аграрної політики та продовольства у вівторок 26 жовтня повідомило, що законопроєкт про внесення змін до закону щодо розвитку виробництва біометану дає Україні всі шанси стати центром з виробництва та постачання біометану, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи.

Реалізація сільськогосподарської продукції та залишків її виробництва для роботи біогазових установок може стати гарантом енергетичної безпеки держави. Аграрний сектор може суттєво посилити НАК «Нафтогаз України» з погляду енергонезалежності.

«В умовах дуже дорогих енергоресурсів — газу та електроенергії, не лише продовольча безпека, а й енергобезпека неможлива без агросектору. Особливо важливо, що все це повністю відповідає зобов'язанням України перед ЄС у рамках Європейського зеленого курсу (European Green Deal)», — цитується в повідомленні міністр.

Лещенко зазначив, що розвиток ринку біометану дозволить українським аграріям отримати альтернативне джерело енергії коштом відходів та вторинних продуктів власного виробництва, і в результаті використати біометан замість природного газу для виробництва теплової та електричної енергії, а також як паливо для транспорту та сировину для хімічної індустрії.

Як повідомлялося, ухвалений ВР законопроєкт №5464 регламентує поняття «біометан» як «біогаз», який за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає нормативно-правовим актам про природний газ для подачі в газорозподільні та газотранспортні мережі або для використання як моторне паливо.

Крім того, документ передбачає створення реєстру біометану для його обліку, встановлює порядок формування гарантій походження біометану.

За даними Біоенергетичної асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.