Новини компанії

Тариф «Оператору ринку» на здійснення операцій на РДН/ВДР знижено на 43%Регулятор переглянув тариф АТ «Оператор ринку» на здійснення операцій купівлі-продажу на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку на вересень-грудень 2023р. Відтак його зменшено на 43% - до 4,32 грн/МВт*год.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні 26 вересня.

«З доби постачання 29 вересня 2023 року діятиме новий тариф на здійснення операцій купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку - 4,32 грн за МВт*год (без ПДВ)», - повідомили в «Операторі ринку».

За попередніми рішеннями, розрахований АТ «Оператор ринку» на 2023 рік фіксований платіж за користування програмним забезпеченням оператора ринку складав 3 831,66 грн (без ПДВ) та тариф на здійснення операцій купівлі-продажу на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку - 7,61 грн/МВт*год (без ПДВ).

Зазначається, що виникла потреба переглянути ряд статей витрат у бік зменшення, зокрема «аудиторські та консалтингові послуги», «витрати, пов'язані з корпоратизацією», «оренда», «витрати на зв'язок», «витрати на ліцензії», «внески на регулювання» та інші.

Тому Департамент енергоринку запропонував унести зміну до постанови НКРЕКП від 19 грудня 2022 року No 1690, згідно з якою погодити розрахований АТ «Оператор ринку» тариф на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР у розмірі 4,32 грн/МВт*год (без ПДВ). При цьому розмір фіксованого платежу за користування програмним забезпеченням оператора ринку залишається без змін.