Новини компанії

Компенсація для виробників із відновлюваних джерел

У національній енергетичній компанії “Укренерго” запропонували зафіксувати певний обсяг компенсації у тарифі на передачу для виробників електроенергії з відновлюваних джерел і постачальників універсальних послуг.


Подібне обмеження спричинене надто значним навантаженням на тих учасників ринку, які повинні сплачувати тариф на передачу, та поганим фінансовим станом системного оператора, який повинен компенсувати різницю між закупівельною ціною електроенергії за “зеленим” тарифом і ціною її реалізації на ринку.


Як свідчать дані компанії “Укренерго”, обсяг виплат для державного підприємства “Гарантований покупець” у тарифі спрогнозований на рівні 13 млрд 200 млн грн., а обсяг компенсації зараз складає 25 млрд 300 млн і ще зросте до кінця року. Дані демонструють дефіцит коштів на виплату за “зеленим” тарифом. Необхідні додаткові постійні джерела фінансування.Як свідчать розрахунки системного оператора, тариф на передачу електричної енергії у наступному році має складати 501 грн 03 коп за 1 МВт*год, і вдвічі перевищує нині діючий тариф — 240 грн 23 коп за 1 МВт*год. Основна частина в структурі тарифу — видатки на виконання спеціальних обов’язків (406 грн 69 коп). Із 1-го грудня 2021 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, збирається підвищити тариф до 312 грн за 1 МВт*год, однак зі врахуванням дефіциту коштів у підприємства “Державний покупець” тариф має бути підвищений до 640 грн 48 коп за 1 МВт*год. Підприємства промисловості виступають проти підвищення тарифу.


Внесена компанією “Укренерго” пропозиція потребує певних законодавчих змін.