Новини компанії

СБУ заблокувала незаконний механізм отримання надприбутків з боку постачальників універсальних послуг

У Службі безпеки України встановили, що за липень-грудень минулого року компанії-учасники Об’єднаної енергетичної системи, які є постачальниками універсальних послуг, надавали державному підприємству “Гарантований покупець” неправдиву інформацію. В компаніях завищили обсяг споживання електроенергії населенням, яку постачають за пільговою ціною, а “надлишкову” енергію продавали підприємствам за її ринкову вартість.

Завдяки незаконному механізму компанії отримали 2 млрд 800 млн прибутків, завдавши збитків державному підприємству.

Втручання Служби безпеки України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), і Міністерства енергетики та захисту довкілля дозволили заблокувати механізм. Компанії вже почали відшкодовувати збитки державному підприємству, визнавши суму претензій.

Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП, повідомив, що компанії-постачальники універсальних послуг подавали недостовірну інформацію щодо обсягу та графіку закупівель електричної енергії для малих непобутових і побутових споживачів та технологічних втрат. 2 млрд 880 млн грн мають повернути державному підприємству до 29-го лютого 2020 р.