Новини компанії

Компанія з США запропонувала побудувати велику сонячну панель для майнінгу

Компанія Madison River Equity планує вкласти $ 250 млн у створення й установку сонячної батареї висотою 3,7 м і площею 647,5 га в районі міста Бьютт, штат Монтана.


Вона буде виробляти 300 мегаватів енергії в рік - цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією понад 40 тисяч будинків. Якщо в червні проєкт схвалить Рада щодо зонування округу, він стане одним з найбільших в США.


Але потужність батареї надлишкова - в Бьютт проживає всього близько 14 тисяч осіб. За даними Асоціації виробників сонячної енергії, за 2020 рік у всьому штаті було отримано всього 116,8 мегавата енергії цього типу.


Кінцева мета проєкту сонячної батареї - використовувати отриману енергію для майнінгу криптовалюти. Ініціатор проєкту Madison River Equity афілійована з компанією Atlas Power, яка перетворила занедбану шахту Greenidge в штаті Нью-Йорк в майнінговий центр. 


Atlas Power планує викупити батарею у Madison River Equity, щоб живити від неї свої Майнінг-центри. Але навіть для цих цілей вона занадто потужна - влада дозволила Atlas Power використовувати не більше 75 мегаватів електроенергії на рік.


Представник проєкту Метт Вінсент сказав, що Atlas Power перейшла з Майнінг біткойнів, в якому використовуються енергомісткі машини ASIC, на Майнінг Ethereum за допомогою відеокарт. Це дозволило скоротити енергоспоживання одного Майнінг-центру до 25 мегаватів.


За даними Digiconomist, щорічно на Майнінг біткойнів витрачається 122,6 терават-годин енергії. Це призводить до викиду 163 тонн вуглекислого газу на рік.

Зараз Atlas Power хоче побудувати вісім нових центрів на базі GPU, щоб по максимум використовувати свою квоту. Залишок енергії, за словами Вінсента, компанія буде продавати комунальним підприємствам Монтани.


За словами Хеджес, комунальні служби Монтани до цього часу не перейшли на поновлювані джерела енергії. Більш того, влада штату зараз обговорюють скасування частини стандартів, які зобов'язують комунальні підприємства купувати енергію від відновлюваних джерел у місцевих компаній.