Новини компанії

Інформаційна диверсія проти міністерства енергетики

У міністерстві енергетики називають інформаційною диверсією спробу перекласти на міністерство відповідальність за зростання цін на електроенергію та проблеми енергетичної компанії “Енергоатом”.


Як роз’яснюють у міністерстві, атомні електростанції не занижують генерацію електроенергії штучно. Компанія “Енергоатом” зірвала кампанію з ремонту, яку затвердило міністерство у 2019 р., через що із ремонту не вийшли своєчасно 3 енергоблоки на Запорізькій АЕС. Станом на сьогоднішній день один блок ввели в експлуатацію, два ще перебувають на ремонті. Міністерство неодноразово вимагало дотримання затверджених термінів, однак через непрозорі тендерні процедури значну частину закупівель скасували або оскаржили.


Інформаційною диверсією виглядають спроби звинуватити міністерство у штучному обмеженні генерації на атомних електростанціях з урахуванням усіх заходів міністра енергетики Ольги Буславець з метою стабілізації фінансового становища компанії “Енергоатом”, зокрема, компанії дали можливість продавати 40% згенерованої електроенергії на ринку двосторонніх договорів; змінили механізм покладання спеціальних обов’язків для зменшення обсягу небалансів.


Після втручання Ольги Буславець графіки ремонтів доопрацювали на 2021 р., завдяки чому компанія “Енергоатом” збільшила показники генерації електроенергії на 3 млрд кВт*год.

“Енергоатом” у серпні-жовтні при виробництві 16 млрд 600 млн кВт*год продав 3 млрд 300 млн кВт*год (майже 20%) за середньозваженою ціною 1 грн 12 коп за 1 кВт*год, а 2 млрд 700 млн кВт*год продали лише за 88 коп за 1 кВт*год.


Компанія “Енергоатом”, як найбільш конкурентний на ринку виробник електроенергії, може збільшувати навантаження атомних блоків без урахування показників атомної генерації, вказаних у Прогнозному балансі міністерства енергетики, і міністерство створює для цього всі умови.