Новини компанії

Що таке "обслуговуюча компанія" і чому вона залишається зі споживачем при будь-якому постачальнику?

Оператор системи розподілу (ОСР) — юридична особа, яка відповідає за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обґрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності.

Усі обленерго набули статусу операторів системи розподілу при запровадженні нового ринку електроенергії з 01.01.2018 року. Кожна компанія (обленерго) була розділена на 2 окремі юридичні особи:  постачальника електричної енергії та оператора системи розподілу.

Між оператором системи розподілу та споживачами електричної енергії встановлюються так звані «межі розподілу», закріплені в договорах. Так, наприклад, при постачанні електроенергії в житлові будинки та громадські будівлі, межа розподілу встановлена на введенні електричного кабелю в будинок. Для промислових підприємств вона встановлюється в договорах згідно балансової належності. Відповідно до цього здійснюється та обслуговування. ОСР обслуговує лінії електропередачі, трансформаторні підстанції та інші електромережі до кордонів розподілу.

Таким чином, ОСР залишається зі споживачем не залежно від зміни постачальника через те, що виконує «зв’язуючи функцію» між споживачем та постачальником в частині забезпечення електроенергією споживача від постачальника.