Новини компанії

Україна отримає допомогу партнерів щодо відновлення енергосистеми

Міністерство закордонних справ продовжує активну роботу з міжнародними партнерами щодо відновлення енергетичної інфраструктури України, пошкодженої внаслідок російського ракетного терору.

Уже є домовленості з урядами та компаніями 12 країн, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. "Українські дипломати залучають необхідну допомогу та обладнання, щоб подолати наслідки терористичних ударів росії по критичній інфраструктурі України", - сказав міністр. Він нагадав, що відповідне доручення поставив глава держави, а МВС, Міненерго та інші органи влади й державні підприємства склали й оновлюють список потреб.

МЗС України оновило відповідні запити в рамках Європейського механізму цивільного захисту та центру кризового реагування НАТО. Крім того, дипломати опрацьовують запити безпосередньо з компаніями-виробниками енергетичного обладнання Франції, Німеччини, Бельгії, Швеції, КНР та інших країн.

"Ми вже домовилися про постачання обладнання від урядів і компаній 12 країн: Ізраїлю, Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Північної Македонії, Польщі, Республіки Корея, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Фінляндії та Франції. Загалом йдеться про 954 одиниці енергетичного обладнання. Перші партії допомоги вже в Україні, решта очікується найближчим часом. Ми продовжуємо працювати над збільшенням кола партнерів та обсягів підтримки", - заявив міністр.
Як зазначається, серед обладнання, яке отримує Україна, генератори різних типів, перемикачі автоматичні, теплові гармати та інше.