Новини компанії

МІНЕНЕРГО і делегація Торговельної палати США обговорили локалізацію виробництва енергообладнання в Україні

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із делегацією Торговельної палати США на чолі зі старшим віцепрезидентом з питань Європи Марджорі Чорлінс, повідомляє Міністерство енергетики.

«Ключова увага - залученню американських інвестицій у проєкти з розвитку українського енергосектору, зокрема локалізації в Україні потужностей з виробництва енергетичного обладнання», - йдеться у повідомленні.

Галущенко наголосив, що пріоритетом для України є забезпечення локального виробництва сонячних панелей, обладнання для вітрових турбін, інверторів, розумних мереж, теплових насосів, «зеленого» водню та обладнання й компонентів для атомної енергетики.

Очільник Міненерго нагадав, що Україна в умовах війни вже реалізувала низку проєктів в енергетиці, які не тільки посилили енергетичну незалежність України, але і зробили внесок у глобальну енергетичну безпеку. Зокрема, американською Westinghouse у співпраці з українськими фахівцями з НАЕК «Енергоатом» на заводі у Швеції було розроблено ядерне паливо для реакторів типу ВВЕР-440, монополію на виготовлення якого до цього мала тільки росія.