Новини компанії

Фонд держмайна видав наказ про приватизацію "Центренерго"

Фонд державного майна (ФДМ) видав наказ про приватизацію енергогенеруючої компанії ПАТ "Центренерго". Відповідний наказ від 23 липня 2021 року № 1275 "Про прийняття рішення про приватизацію державного пакета акцій Публічного акціонерного товариства "Центренерго" оприлюднено на сайті Фонду.

На продаж виставляється державний пакет акцій в розмірі 78,289% статутного капіталу публічного акціонерного товариства" Центренерго ", що становить 289 205 117 штук акцій.

Згідно з планом, розміщення акцій планується на аукціоні, в термін з 2 серпня по 31 грудня 2021 року.

До 6 серпня буде утворено аукціонну комісію з продажу "Центренерго". Також, має відбутися конкурсний відбір радника для підготовки об'єкта до приватизації, йдеться в наказі.

Згідно з передприватизаційною інформацією, оприлюдненою на сайті ФДМУ, "Центренерго" позиціонують як одне з найбільших сучасних підприємств електроенергетичної галузі країни, і єдине в Україні державна енергогенеруюча компанія, що має вагомі конкурентні переваги та значний потенціал розвитку.

Основними видами діяльності ПАТ “Центренерго” є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.
У загальному обсязі виробництва електроенергії України частка компанії складає близько 8%, в структурі теплової генерації – близько 18%.

Виробничі потужності "Центренерго": три теплові електростанції (ТЕС) – Вуглегірська, Зміївська та Трипільська із загальною встановленою потужністю 7 690 МВт, що дорівнює приблизно 15% загальної потужності виробництва електроенергії в країні, та окреме виробниче підприємство "Ременерго", яке виконує роботи з ремонту основного та допоміжного обладнання ТЕС.