Новини компанії

Водневу стратегію координуватиме Держенергоефективності

ЄС визначив Україну пріоритетним партнером щодо співпраці у виробництві та використанні водню.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження визначено відповідальним за розроблення Стратегії розвитку водневої енергетики до 2030 року та координатором цього процесу. Про це повідомляє пресслужба Держенергоефективності за результатами першого засідання робочої групи щодо підготовки проекту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року.

Зазначається, що в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура презентував план розробки Стратегії водневої енергетики України на період до 2030 року.

"Сьогодні водень має вирішальне значення для перетворення Європи на кліматично нейтральний континент до 2050 року. Його перевага – здатність знизити викиди СО2 до мінімальних показників. Крім цього, ЄС визначив Україну пріоритетним партнером щодо співпраці у виробництві та використанні водню. Тому для України відкриваються можливості стати гідним енергетичним партнером ЄС, забезпечити внутрішнє використання водню та його експорт, вирішити актуальні питання сталої роботи енергосистеми. "Зелений" водень також необхідний для подальшого сталого розвитку відновлюваної енергетики. Адже враховуючи нестабільність вироблення енергії з відновлюваних джерел залежно від погодних умов, з її надлишку можна генерувати водень", - прокоментували у відомстві.

Нагадаємо, вчора під головуванням заступниці міністра енергетики Юлії Підкоморної відбулося перше засідання робочої групи щодо підготовки проекту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року. Робочу групу, яку очолила Підкоморна, створено за дорученням Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля. Секретарем Робочої групи призначено Юрія Шафаренка – заступника Голови Держенергоефективності.