Новини компанії

Про плавучі електростанції для України

На минулому тижні СМІ обговорювали можливість роботи плавучих електростанцій для енергосистеми України, оскільки турецька компанія Karpowership і німецька Siemens Energy запропонували заживити ними Південь країни. 

Український уряд поки не квапиться погоджуватися на пропозиці. 

1 грудня членкиня правління з комерційних операцій турецької компанії Karpowership Зейнеп Харезі в інтерв’ю Nikkei Asia заявила, що компанія веде перемовини з одеською владою та державним «Укренерго» щодо розміщення біля Одеси трьох плавучих електростанцій потужністю 300 МВт. Для порівняння: добове споживання Одеської області становить 800–1400 МВт залежно від пори року.

Німецька Siemens Energy в листопаді цього року також звернулася до уряду. Компанія пропонує для розміщення своїх електростанцій акваторії біля Одеси, Миколаєва, Ізмаїла. Піднятись вище річкою Дніпром не вийде: заважають російські військові та мости. Siemens пропонує Україні електростанції потужністю 150–300 MВт. Осадка барж – від 5 м.

У пресслужбі «Укренерго» повідомили, що держкомпанія не веде жодних перемовин щодо плавучих електростанцій, заявляє Forbes. 

Пресслужба Міністерства енергетики відмовилася від коментарів на цю тему. 
«Перемовини дійсно були, – каже на умовах анонімності чиновник з уряду. – Але поки це вилами по воді писано, більше схоже на просування комерційних інтересів, тому ми обережні».

Українське узбережжя заміноване, а в морі – Чорноморський флот рф, що суттєво ускладнює реалізацію цієї ідеї, пояснює неквапливість уряду Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. Не менша проблема – Україна не має необхідної інфраструктури, щоб швидко підключити до мережі плавучі електростанції, додає він. «Доведеться будувати з нуля», – каже Харченко. 

Крім того, це навряд вирішить проблему з дефіцитом електроенергії в країні. «Передати кудись великий обсяг електроенергії все рівно не зможемо, оскільки через ракетні обстріли ми обмежені найближчими двома-трьома підстанціями», – зазначає він.