Новини компанії

«Укренерго» запросило аварійну допомогу зі Словаччини через пожежу на Бурштинській ТЕС

Через пожежу на енергоблоці №3 Бурштинської ТЕС 18 серпня Україна була змушена активувати аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини. Про це повідомляє пресслужба оператора енергосистеми країни НЕК "Укренерго".

В результаті аварії на кілька годин поспіль в "острові Бурштинської ТЕС" виник дефіцит потужності, яку не було можливості компенсувати коштом інших енергоблоків Бурштинської ТЕС. Тому для виконання узгодженого сальдо-перетікання була активована аварійна допомога з енергосистеми Словаччини в період з 19:00 до 20:00 і з 21:00 до 22:00. Загальна величина аварійної допомоги склала 0,2 млн кВт-год ", - сказано в повідомленні.

Крім цього, через аварійного відключення блоку №3 Бурштинської ТЕС було зафіксовано порушення графіка експортного постачання електроенергії з 17:00 до 19:00 і з 20:00 до 21:00 на величину 0,14 млн кВт-год.

В цілому в "Укренерго" відзначають, що середньодобове виробництво електроенергії на ТЕС за 16-24 серпня у порівнянні з попереднім тижнем зменшилася на 0,9% - до 94,7 млн кВт ∙ год. При цьому частка ТЕС в покритті навантаження збільшилася з 24% до 25%.

Станом на ранок 25 серпня в аварійному ремонті за заявками виробників знаходилося 3 блоку ТЕС потужністю 0,7 ГВт. Крім цього, через відсутність палива не працювали 19 блоків ТЕС і ТЕЦ загальною потужністю 7,3 ГВт.

При цьому ситуація з накопиченням вугілля на складах ТЕС не змінюється і залишається критичною. Так, за станом на ранок 25 серпня на складах ТЕС знаходиться 750 тис. Тонн вугілля, що на 1,7% менше, ніж на початок попереднього тижня. При цьому за останні три дні запаси газового вугілля зросли на 33,2 тис. Тонн - до 501 тис. Тонн. Водночас обсяг антрацитового вугілля в порівнянні з початком попереднього тижня зменшився на 8,8% - до 249 тис. Тонн.

"Відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго, на складах ТЕС знаходиться на 47,2% менше, ніж повинно бути на 25 серпня. Зокрема, газового вугілля накопичено у 2,3 раза менше відповідно до графіка, тоді як антрацитового тільки на 1% ", - підкреслюють в" Укренерго ".

Як повідомлялося, 18 серпня на енергоблоці №3 "Бурштинської ТЕС" сталася масштабна пожежа, через що він був відключений від мережі. У ДТЕК запевняли, що відключення блоку не вплинуло на тепло- і електропостачання Бурштинського енергоострова.

Бурштинська ТЕС працює в Бурштинському енергоострові (БУОС) синхронно з енергосистемою Європи.