Новини компанії

Укренерго тестує системи кіберзахисту

НЕК «Укренерго» проводить тестування програмно-апаратних комплексів промислової системи кіберзахисту (Industrial Cyber Security System) різних виробників міжнародного рівня для автоматизованих систем керування технологічними процесами (АСКТП) підстанцій, повідомляють Електровісті.

За результатами тестувань буде визначено можливість впровадження певного програмно-апаратного комплексу для організації кібербезпеки АСКТП на всіх підстанціях компанії. Тестування програмно-апаратних комплексів проводиться на різних об’єктах за різними сценаріями можливого втручання з метою оцінки рівня надійності пропонованих рішень.

Основним завданням програмно-апаратних комплексів кіберзахисту є відстеження в режимі реального часу всіх потоків інформації, глибокий аналіз адекватності та відповідності даних, які передаються, та негайне сповіщення центру безпеки НЕК «Укренерго» у разі виникнення підозрілої активності. АСКТП дозволяє автоматизувати роботу підстанції та керувати технологічними процесами на них дистанційно з центрального диспетчерського центру, що вимагає надійного системного рішення з організації кіберзахисту.

Також повідомляється, що через високу вартість таких систем кіберзахисту, наразі розглядається можливість залучення кредитних коштів міжнародних фінансових інституцій для їх придбання за відповідними тендерними процедурами.