Новини компанії

Опитування щодо діяльності Оператора Ринку

Як свідчать результати опитування серед 251 компанії-учасників ринку електроенергії, найпрозорішою вважають роботу ринку “на добу наперед” (66,5% опитаних компаній), ринку двохсторонніх договорів (18%), внутрішньодобового — 14%.


Близько 88% компаній-учасників опитування оцінюють впроваджену реформу на ринку електричної енергії позитивно, а менше 10% компаній не задоволені оновленими умовами діяльності на енергетичному ринку.


Роботу державного підприємства “Оператор ринку” 58% опитаних компаній оцінюють як “відмінну”, майже 37% - “добре”, 4,8 — як задовільну та менше 1% - як погану.


Майже 56% компаній серед опитаних висловили бажання запровадити сервіс укладання двосторонніх угод на платформі державного підприємства “Оператор ринку”.


За результатами опитування 46,6% компаній — учасників ринку підтримують взаємне сальдування фінансових вимог на майданчику ДП “Оператор ринку” (сегменти внутрішньодобового ринку та ринку “на добу наперед”), 41% підтримують запровадження процедури сполучення ринку з європейськими країнами.


Володимир Євдокімов, директор ДП “Оператор ринку”, повідомив у інтерв’ю, що стратегія розвитку підприємства передбачає запровадження неттінгу (взаємне сальдування фінансових зобов’язань та рахунків компаній-учасників ринку), що сприятиме зменшенню фінансового навантаження через зменшення кількості транзакцій та зниження потреби у банківських гарантіях. ДП “Оператор ринку” підтримує процедуру об’єднання ринку Бурштинського острову з країнами-сусідами — членами ENTSO-E. Можливим є подальше об’єднання ринку Молдови та України.