Новини компанії

Україна бере курс на децентралізацію в енергетиці - Зеленський

Україна бере курс на децентралізацію в енергетиці, сказав президент Володимир Зеленський у щорічному посланні до Верховної Ради.

«Зараз, коли ворог поставив собі за мету знищити нас, знищити нашу енергетику, ми ставимо собі за мету стати лідером у трансформації нашої енергетики для протидії будь-яким загрозам, будь-яким викликам – військовим, політичним, економічним чи навіть кліматичним. Ми маємо стати – і ми станемо, бо немає виходу – станемо лідером у побудові сучасної зеленої енергетики. Це дозволить нам створити децентралізовану енергосистему, яку не зруйнувати нічим, жодними ракетними ударами. Сучасне місто потребує децентралізованих джерел енергетики, джерел енергії», — сказав президент.

За його словами, лише зелена енергетика може справді це забезпечити.

«Маючи лідерські позиції у такій енергетиці та розвиваючи нашу атомну генерацію, а також водневу енергетику, ми будемо здатні забезпечити потреби України, а у мирний час – і Європу. І це буде історичне посилення ролі України у Європі. Ми можемо, а отже, маємо стати одним із гарантів європейської енергобезпеки. І це – завдання, завдання на завтра. А сьогодні ми маємо пройти і ми обов'язково пройдемо цієї зими», — підкреслив президент.