Новини компанії

У разі морозів Україна запустить усі 15 енергоблоків АЕС

НАЕК “Енергоатом” упродовж найближчих десяти днів, залежно від температури, планує розпочати роботу всіма 15 енергоблоками своїх 4-х АЕС, що є безпрецедентним, заявив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

“Плануємо протягом найближчих десяти днів, залежно від температурних режимів, підключення 15-го блоку та взяти рекордне навантаження понад 13 ГВт, чого, в принципі, ніколи не було”, - сказав Шурма під час брифінгу за результатами засідання Ради національної безпеки та оборони у понеділок.

Він зазначив, що на сьогоднішній момент в енергосистемі України стабільно в роботі 14 з наявних 15 атомних блоків, що несуть навантаження приблизно 12,4 ГВт.

Згідно з диспетчерською інформацією НЕК “Укренерго”, на вечір понеділка АЕС працюють із навантаженням 12,5 ГВт.

Як повідомлялося, у середньому ремонті знаходиться блок №4 Рівненської АЕС.

23 січня НАЕК "Енергоатом" підключив до роботи блок №3 Южно-Української АЕС після одноденного ремонту.

При цьому станом на 25 січня 2022 року о 04:22 енергоблок №1 Хмельницької атомної електростанції відключили від мережі за фактом спрацювання диференційного захисту блочного трансформатора із подальшою роботою захисту реакторної установки. Жодних порушень меж та умов безпечної експлуатації немає, як і радіаційних змін, негативних наслідків для безпеки АЕС, персоналу та довкілля.

Створено комісію з розслідування причин події, призначені запобіжні заходи для мінімізації її наслідків.