Новини компанії

Провал масштабної реформи в Індії. В чому причина?

Величний птах, який перебуває під загрозою зникнення, дуже масивний, що робить його повільним для маневрувань у польоті. У нього поганий фронтальний зір і невдала звичка сканувати землю під час польоту по рівнинних луках західних кордонів Індії. Ця комбінація занадто часто призводить до смертного зіткнення з лініями електропередач.


І цей птах − гігантська напівсліпа дрохва поставила під загрозу провалу масштабні реформи Індії по переходу на поновлювані джерела енергії. Птахи стали часто гинути від зіткнення з лініями електропередачами біля вітряних і сонячних станцій на території пустелі Тар.


Верховний суд країни наказав енергетичним компаніям, що розмістили в пустелі вітряні та сонячні турбіни, перенести всі низьковольтні лінії під землю і зробити все можливе, щоб вчинити так само з високовольтними кабелями. Рішення суду ґрунтується на даних звіту державного інституту дикої природи Індії (Wildlife Institute of India (WII)), який довів, що виною того, що відбувається стали птахи. Дослідження WII охопило 80 кілометрів ліній електромереж через пустелю Тар і виявило чотири смертельні випадки дрохви за рік через зіткнення з проводами, в тому числі підключеними до «зелених» турбін. Птахи гинули від удару струмом.


Нові вимоги стануть серйозною перешкодою на шляху до екологічних цілей Індії. Прокладка ліній під землею збільшить вартість проєкту з вироблення «чистого» електрики майже на 20 відсотків. Буде потрібно залучення додаткових кредитів обсягом близько 300 мільярдів рупій (чотирьох мільярдів доларів), повідомляє Курс України.


"Компаніям доведеться вкладати свої гроші в створення безпечних умов для птахів, а потім роками чекати відшкодування", - висловився гендиректор Національної федерації сонячної енергії Індії Субрахманьям Пуліпака.