Новини компанії

Україна близька до інтеграції в європейську енергомережу ENTSO-E

Технічний аудит вдалося успішно пройти, залишилось розв'язати деякі політичні питання. Про це Денис Шмигаль заявив під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі 7 жовтня.

За словами прем'єр-міністра, Україна близька до інтеграції в європейську енергомережу ENTSO-E. На думку Шмигаля, оптимістичним проєктом є і водень. Він підкреслив, що мало країн насправді мають можливості для його масового виробництва, на відміну від України.

"Тому Україна зацікавлена ​​у виробництві водню. Бізнес вже відреагував - є перший контракт на виробництво 100 МВт водню в рік. Це буде частиною державної стратегії на рівні розвитку альтернативних джерел енергії", - зазначив глава уряду.

Прем'єр-міністр також наголосив, що енергетична криза набула світового масштабу.
"Європа вперше зіткнулася з ціною газу, яка б'є рекорди кожен день. Ми в сховищах сьогодні маємо запас газу - майже 19 млрд кубометрів. Цього достатньо, щоб пройти опалювальний сезон ", - зазначив глава уряду.

"Відсутність розвитку власного видобутку газу - злочин проти держави. Ми уклали 8 угод про розподіл продукції, маємо KPI для "Нафтогазу" щодо збільшення власного видобутку мінімум на 10% в цьому і наступному році. Це наша стратегія по енергонезалежності", - зазначив глава уряду.