Новини компанії

Міненерго хоче розширити технічні можливості для торгівлі електроенергією з ЄС


Україна хоче розширити технічні можливості для транскордонної торгівлі електроенергією між Україною та Євросоюзом.

Про це йшла мова на восьмому засіданні Кластера 3 (енергетика, включаючи ядерні питання, навколишнє природне середовище, включаючи зміну клімату та цивільний захист, транспорт) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації Україна-ЄС.

Як зазначається, Україна вперше бере участь у засіданні як країна-кандидат на членство в ЄС.

"До початку повномасштабної війни нам вдалось успішно синхронізувати українську енергетичну систему з європейською. А наприкінці червня розпочались комерційні перетоки електроенергії. Сьогодні для нас важливо зберегти посилений політичний діалог з європейською стороною для повної інтеграції наших ринків та розширити технічні можливості для транскордонної торгівлі електроенергією між Україною та ЄС", – сказав заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

Він також відзначив результативність спільної роботи з Єврокомісією над інтеграцією ринків газу та електричної енергії.

За словами Демченкова, Україна зацікавлена брати участь у наявних інструментах ЄС, які сприятимуть розвитку електричних та газових мереж в Європі, забезпечуватимуть її доступною енергією та, як наслідок, посилюватимуть глобальну конкурентоспроможність ЄС та України як майбутнього члена Євросоюзу.

Також Україна готова надати ЄС свої потужності для зберігання газу та приєднатися до політики спільних закупівель вуглеводнів.

Окремо заступник міністра зупинився на питаннях зеленої трансформації. Незважаючи на війну, реалізація цілей Європейського зеленого курсу залишається на порядку денному для України й відіграватиме важливу роль під час реалізації плану відновлення.

Демченков повідомив, що Україна готується підписати з Євросоюзом Меморандум щодо стратегічного партнерства у сфері відновлюваних газів, а Міністерство енергетики здійснює моделювання майбутнього сталого енергосектору країни, яке буде покладено в основу Енергетичної стратегії до 2050 року.