Новини компанії

Названа дата тестового від'єднання ОЕС України від Росії та Білорусі

На засіданні, запланованому на цей тиждень, буде заслухано оцінку ризиків.

Тестова робота енергосистеми України в ізольованому режимі запланована на лютий 2022 року. Про це стало відомо під час чергового засідання Робочої групи щодо супроводження процесу інтеграції об'єднаної енергетичної системи України з об'єднанням енергетичних систем держав – членів Європейського Союзу.

"Тестова робота енергосистеми в ізольованому режимі запланована на лютий 2022 року. Учасники погодилися, що варто бути готовими до ситуації, коли із незалежних від української сторони причин, в ізольованому режимі вітчизняним ОЕС доведеться попрацювати довше, ніж три дні", - зазначили в Міністерстві енергетики.

Учасники обговорили часові рамки ключових етапів переходу ОЕС України на паралельну роботу з енергосистемою континентальної Європи та можливі ризики під час синхронізації ОЕС України з ENTSO-E.

На засіданні, запланованому на наступний тиждень, буде заслухано оцінку ризиків кожним з учасників та обговорено прогнозний перелік обладнання, що будезадіянев період роботи ОЕС в ізольованому режимі.

"Це дуже серйозний виклик. Тому розрахунок усіх величин повинен бути зроблений з відповідним запасом", - акцентував Юрій Власенко, перший заступник міністра енергетики України.

Щодо термінів, учасники робочої групи погодилися, що потрібно максимально їх скоротити, врахувавши усі, як внутрішні, так і зовнішні виклики та загрози.
Для мінімізації внутрішніх ризиків потрібно здійснити належний ремонт обладнання та вирішити питання із забезпеченням паливом.

"Треба пропрацювати шляхи можливої фінансової збалансованості компаній, які братимуть участь у забезпеченні проходження ізольованого режиму", - наголосив у ході наради Юрій Власенко.