Новини компанії

У Норвегії більшість проданих авто електрокари

За даними про продаж автомобілів в країні в 2020 році, опублікованою Інформаційною радою по дорожньому руху Норвегії, частка машин без двигуна внутрішнього згорання вперше перевищила половину і тепер складає 54,3%. До цього часу, у 2019 році частка електрокарів складала 42,4%.


У грудні частка електромобілів навіть склала 66,7%. Це стало абсолютним місячним рекордом, який був досягнений завдяки появі нових моделей на ринку.


З урахуванням гібридів частка електромобілів в продажах 2020 року склала 74,3%. Якщо додати сюди «м'які» гібриди - автомобілі з ДВС і невеликим електромотором для підвищення паливної ефективності - частка електрифікованих машин в продажах 2020 року сягнула майже 83%.


А от продаж традиційних дизельних і бензинових машин знизився до історичних мінімумів - 9% і 8%, відповідно.


Як повідомляє RenEn, чотири найвищих показники з продажу в Норвегії в 2020 році - це Audi e-tron, Tesla Model 3, Volkswagen ID.3 і Nissan Leaf - все повністю електричні машини.


Норвезька статистика також показує, що ні водневі автомобілі, ні автомобілі, що працюють на природному газі, поки не користуються популярністю. За минулий рік було продано всього 15 машин на водневих паливних елементах і 5 легкових автомобілів, що працюють на природному газі.


Норвегія, яка є лідером по запасам нафти і газу в Європі, планує ввести заборону на продаж дизельних і бензинових автомобілів вже в 2025 році. Однак при такій динаміці продажів електромобілів заборона може і не знадобитися.