Новини компанії

Призупинення роботи луганської електростанції

Компанія “ДТЕК Східенерго” заборгувала більше 550 млн грн за природний газ, спожитий для роботи Луганської теплоелектростанції та не виконала останній графік погашення боргів. В зв“язку з цим компанія “Нафтогаз України” прийняла рішення про виключення з 1-го лютого 2020 р. Луганської ТЕС зі списку своїх споживачів. Про це повідомила прес-служба НАК “Нафтогаз України”.


“ДТЕК Східенерго” - найбільший боржник серед постачальників тепла. Через невиконання товариством умов договору виникла заборгованість за постачання газу більше 550 млн грн., при цьому наданий графік з погашення заборгованості підприємством не виконується. Відповідно до графіку погашення заборгованості мінімальний платіж має складати 337 млн грн. У НАК “Нафтогаз України” немає правових підстав продовжувати реалізацію природного газу “ДТЕК Східенерго”. При цьому НАК “Нафтогаз України” попереджав органи центральної влади та ДТЕК про необхідність розв’язання цієї ситуації.


Російська федерація з 1-го червня 2019 р. заблокувала поставку вугілля через залізну дорогу, після чого Луганська теплоелектростанція була змушена перейти на резервне паливо — природний газ. Альтернативи залізниці для постачання вугілля не існує. Луганська ТЕС є єдиним джерелом постачання енергії на північ Луганської області.


4-го серпня 2019 р. Кабінет міністрів України прийняв рішення покласти на НАК “Нафтогаз України” зобов’язання на постачання газу для Луганської ТЕС за цінами покладання спеціальних зобов’язань, але скасував його через кілька днів.


ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” повідомило 30-го січня 2020 р. про ймовірну зупинку генерації електричної енергії Луганською ТЕС із 1-го лютого 2020 р. При зупинці роботи Луганської ТЕС у регіоні виникне дефіцит потужності обсягом 120 МВт.


В “ДТЕК Східенерго” прокоментували ситуацію, заявивши, що станцію неможливо відключити від постачання газу через негативні соціальні наслідки. При цьому собівартість роботи Луганської ТЕС не покривається за тими цінами, які складаються на ринку електричної енергії. В компанії стверджують, що 22-го січня сплатили 14,5 млн грн заборгованості за газ.