Новини компанії

Влітку в Україні може виникнути дефіцит електроенергії

Влітку можливий дефіцит електроенергії в Україні, пропри те, що протягом весни й літа спостерігається надлишок потужності, заявив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

За його словами, більшість об'єктів «Укренерго» були пошкоджені внаслідок російських обстрілів взимку. «Ми зараз активно займаємось їх відновленням. Також серйозні пошкодження отримали теплові та гідроелектростанції, які покривали суттєву частину нашого балансу. Тому ремонтна кампанія навесні та влітку 2023 року буде однією з найскладніших через зимові масштабні руйнування», — сказав Кудрицький.

Проте, було зазначено, дефіцит електроенергії – сезонне явище. «В Україні впродовж весни та літа спостерігався надлишок потужності, тому ми могли експортувати електрику. Дефіцит в енергосистемі з'являвся восени та взимку. Але цього року через пошкодження наших електростанцій ми можемо бачити дефіцит і влітку, і його потрібно буде компенсувати збільшенням потужностей на електростанціях, а також імпортом електроенергії».

Також було заявлено директором ДП «Гарантований покупець» Артемом Некрасовим, що підняття тарифів на електроенергію є необхідним кроком у контексті підготовки до наступного опалювального сезону.
«Без хоча б часткового підняття пільгового тарифу на електроенергію ми просто не зможемо підготуватися до наступної зими. А наступна зима може бути ще важчою, ніж попередня», - вважає Некрасов. За його словами, рівень заборгованості за покладеним спеціальним обов'язком для населення станом на квітень перевищує 30 млрд грн, і без стабілізації ситуації вона зростатиме щомісяця.