Новини компанії

Регулятор має намір обмежити обсяг продажів електроенергії на РДН для трейдерів та постачальників

Енергорегулятор (НКРЕКП), на засіданні 18 серпня розгляне питання підготовки та оприлюднення проєкту рішення про обмеження максимального обсягу продажу електроенергії на ринку "на добу вперед" для трейдерів та постачальників не більше 10% обсягу покупки на ринку двосторонніх договорів.

Як йдеться у відповідному обґрунтуванні до рішення комісії, оприлюдненому на сайті НКРЕКП, 10%-ве обмеження буде діяти до 1 листопада 2021 року.

Регулятор прийме таке рішення на виконання закону "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ і забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", прийнятого депутатами від 14 липня 2021 року, яким були внесені відповідні зміни в закон "Про ринок електричної енергії".

"Передбачено, що тимчасово, до 1 листопада 2021 року, загальний (максимальний) обсяг продажу електричної енергії енергопостачальник і/або трейдерами на ринку" на добу вперед "в розрахунковому періоді (місяці) не може перевищувати 10% від зареєстрованого обсягу покупки е/е за двосторонніми договорами у виробників е/е і/або гарантованого покупця ", - йдеться в обґрунтуванні регулятора.

У разі здійснення постачальником і/або трейдером імпорту е/е, обсяг е/е, який може бути проданий таким енергопостачальник і/або трейдером на РДН, збільшується на обсяг такої продукції, що імпортується е/е.