Новини компанії

Відповідальність за порушення для учасників ринку

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках» повинен імплементувати в законодавство України регламент Європейського союзу про прозорість і цілісність оптового енергоринку. На ринку електричної енергії буде впроваджена адміністративна та кримінальна відповідальність для порушників.

Ольга Бабій, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомила, що завдяки впровадженому регламенту з’явиться дієвий інструмент покарання за маніпулятивні дії на різних сегментах ринку. При прийнятті закону «Про ринок електроенергії» раніше не прийняли таку його частину, як REMIT (моніторинг ринку, поняття інсайдерської інформації та маніпулятивних дій на ринку).

Відповідно до регламенту REMIT, усі підприємства генерації та споживачі, які мають потужність понад 600 МВт, повинні реєструватися у європейській базі.

На думку Ольги Бабій, виробники електроенергії не підтримають законопроект, однак його прийняття — одна з вимог Угоди про асоціацію з Європейським союзом.