Новини компанії

Державний регулятор встановить граничні мінімальні ціни

За даними державного підприємства “Оператор ринку”, на вихідних з 23-го по 25-те травня ціна на ринку “на добу наперед” в об’єднаній енергетичній системі України знизилася до 801 грн/МВт*год, після торгів 29-го травня — до 659 грн 70 коп, 30-го травня — до 796 грн 20 коп.


У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, вважають, що середньозважена ціна на ринку “на добу наперед” впала через дії компаній групи енергетичного холдингу ДТЕК. Комісія встановить мінімальну граничну ціну на ринку у 980 грн/МВт*год в денний час та 567 грн/МВт*год — у нічний час.


У прес-центрі Національної комісії повідомили, що зниження ціни є штучним, так як не відображає попит і пропозицію на ринку. Зниження відбулося через дії групи компаній енергетичного холдингу ДТЕК, а саме суттєве скорочення обсягів закупівлі електричної енергії на ринку.


Комісія введе цінове обмеження на час карантину та один місяць після нього, і зобов’яже трейдерів на ринку підтвердити джерело електричної енергії (вироблена або імпортна). Такі заходи сприятимуть стабілізації цін на ринку навіть при продовженні деякими учасниками розпочатої кампанії.


Національна комісія також повідомила, що зараз засоби масової інформації проводять цілеспрямовану кампанію з метою її дискредитації.


Андрій Герус, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомив, що значний гравець ринку (власник шахт, металургійних комбінатів і обленерго) залишив ринок, що спричинило різке зниження попиту та цін, на що Ірина Мілютіна, директор холдингу з комунікацій, відповіла, що ціна знизилася через зростання пропозиції неіснуючих обсягів від трейдерів.


25-го травня об’єм фіктивних операцій на ринку “на добу наперед” складав 79%. Найбільші продавці на ринку — державні підприємства “Енергоатом” і “Гарантований покупець”.