Новини компанії

НКРЕКП схвалила план розвитку системи передачі на 2022-2031 роки

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила план розвитку системи передачі електроенергії на 2022-2031 роки. Відповідне рішення ухвалено на засіданні НКРЕКП 10 грудня.

За 10 років НЕК «Укренерго» має збудувати 8 нових підстанцій та нові лінії електропередач, реконструювати 61 підстанцію, близько 1600 км ліній електропередач та замінити 860 електроопор. Необхідне фінансування проєктів, що перебувають на стадії впровадження та заплановані до реалізації, становить 65,754 млрд грн.

Планування розвитку системи передачі здійснювалося з урахуванням збереження потужності АЕС на існуючому рівні до 2031 року; підтримки доступної робочої потужності ТЕС на необхідному для виконання вимог достатності рівні — не менш 12 ГВт у період до 2031 року (оптимістичний сценарій). Розвиток ВЕС та СЕС передбачений в обсягах, які забезпечують гарантоване виробництво електричної енергії на базі відновлюваних джерел згідно цільових показників Національної енергетичної стратегії до 2035 року аналогічно, як і за базового сценарію.

Зазначається, що реалістичні строки початку заходів з підвищення маневрової спроможності енеросистеми – з 2023 року. Передбачається впровадження не менш 1 ГВт високоманеврових потужностей зі швидким пуском та до 0,5 ГВт потужностей систем регулювання та підтримки частоти на базі систем накопичення енергії в період до 2031 року.